Gluteenivaba toitumiskava

Gluteenivaba toitumisprogramm on mõeldud neile, kes tahavad vältida oma menüüs gluteeni ja samal ajal kaalust alla võtta.

Meie gluteenivaba toitumisprogramm on saanud heakskiidu Eesti Tsöliaakia Seltsilt!

Programm sisaldab:

  • Sisaldab üle 40 erineva maitsva retsepti!
  • Lihtsad ja vähese vaevaga valmistatavad toidud.
  • Kõht on alati täis, aga rasvad põlevad!
  • Menüü igale maitse-eelistusele.
  • Toitumiskavaga kaasnevad lisaks retseptidele nõuanded!
  • 100% garanteeritud tulemused!

Gluteen on teraviljavalk, mida leidub nisus, speltas, rukkis, odras ja harva ka kaeras (juhul kui see ei ole puhtalt kasvatatud ja korjatud).  Osad inimesed ei suuda gluteeni üldse seedida. Sagedamini esinevad sümptomid on kõhulahtisus, kõhupuhitus ning üldine raskustunne seedetraktis.

Kui gluteeni tarbides tekib krooniline kõhulahtisus, võib tegu olla tsöliaakiaga ehk gluteenenteropaatiaga. See on haigus, mis tekib tarbides gluteeni sisaldavaid toite. Gluteeni toimel kahjustub tsöliaakiahaigel peensoolelimaskest – järk-järgult hävivad limaskesta hatud kuni täieliku kaoni – atroofiani. Et just peensoole limaskesta hattude

kaudu imenduvad organismi kõik toitained – valgud, lipiidid, süsivesikud, vitamiinid, mineraalained ja mikroelemendid – kujuneb kahjustunud peensoole limaskestaga tsöliaakiahaigel nende vaegus.

Herpetiformne dermatiit kui enamasti täiskasvanueas algav villiline nahahaigus on tuntud ka kui Dühringi tõbi. Haigusele on iseloomulikud sügeleval nahal sümmeetriliselt esinevad eri suurusega villid. Lööve võib esineda keha erinevates piirkondades kuid sagedamini küünarnukkidel, põlvedel ning tuharatel.

Otsene ravi sellele puudub ning lahendus on gluteeni sisaldavate toiduainete vältimine.

Allikas: http://www.tsoliaakia.ee


Telli gluteenivaba toitumiskava