Kuidas vabaneda peavaludest?

1 Submitted by on E, 24 veebruar 2014, 14:12

Kas sind painavad pidevalt peavalud ja leiate alati lahenduse tablettide näol? Meil on sulle palju tervislikum lahendus – joo vett! Valuvaigistid ainult peidavad valu, kuid ei ravi. Sellepärast ka meiepoolne soovitus selline.

Juues regulaarselt vett, võib see vähendada peavalusid ja migreeni. Samuti väheneb vajadus tablettide järele. Teadlased on avastanud, et juues umbes 7 klaasi vett päevas on piisav vähendamaks  valu ja parandada elukvaliteeti inimestel, kes kannatavad pidevalt peavalude käes.

Teadlased Maastrichti Ülikoolist Hollandist märkasid, et patsiendile, kellele soovitati põieprobleemide tõttu juua rohkem vett, hakkasid kaduma migreeninähud.

Juhtiv teadlane Dr. Mark Spigt ja tema meeskond värbasid üle 100 patsiendi, kes vaevlesid pidevate peavalude küüsis. Meeskond juhendas neid kuidas vähendada ebamugavusi, sealhulgas vähendada stressi, parandada und ning vältida kofeiini. Pooled patsiendid pidid tavapärasest vedeliku tarbimisest 1,5l vett päevas rohkem jooma kolm kuud järjest. Hiljem anti patsientidele täita küsimustik. Selgus, et inimesed, kes jõid iga päev rohkem vett, hindasid enda elukvaliteeti paremaks.

Lisaks aitab peavaludele ajutiselt kofeiini tarbimine, aga sellega tekib nn „põrke efekt“. Ehk juues kohvi/teed saate ajutiselt lahti peavalust, aga see tuleb tagasi ja tavaliselt veel hullema valuga.

Mõned naturaalsed abinõud vähendamaks peavalusid:

1)      Piparmündi õli – Pane paar tilka eeterlikku õli otsaette, kaelale ja meelte kohale. Samuti võib õli sissehingamine vähendada peavalusid.

2)      Mesi – Võta teelusika täis mett iga toidukorraga. Mesi sisaldab kaaliumi ja magneesiumi, tänu millele veresooned lõdvestuvad ja võimaldatakse parem verevool ajju.

3)      Jalutamine – Kui tunned, et hakkab tekkima peavalu, siis võta ette väike jalutuskäik. See rahustab ja parandab verevarustus kehas, tänu millele jõab rohkem verd ja hapnikku ajju.

4)      Sinep – Lisa 2 teelusikat sinepipulbrit kuuma vette ja leota oma jalgu seal 10-20 minutit.

5)      Cayenne’i pipar – Pane pool teelusikat pipart klaasi ja jooge hästi rahulikult. See vedeldab verd ja aitab parandada verevarustust.

1 Response to "Kuidas vabaneda peavaludest?"
  1. Erle ütleb:

    Ma olen just väga palju kuulnud erinevatest kohtadest, et kofeiini ei tohi migreenikud eriti tarbida. MIna olen praktiliselt kohvist loobunud tänaseks. Aga vesi aitab küll, ära ei võta aga leevendab. Kui on ka õrn peavalu, siis sunnin ka valu ajal end rohkem vedelikku tarbima – läheb kergemaks küll.

leave a comment