Kuidas vabaneda tselluliidist?

2 Submitted by on T, 25 märts 2014, 12:27

Kellel esineb tselluliiti?

Kui Sinul seda pole, oled üks vähestest õnnelikest. Tselluliidi esinemine on pigem reegel kui erand. Tselluliiti on täheldatud uskumatult suurel protsendil – 90% naistel ja isegi meestel pole pääsu, esinedes 10% meestest. Pole vahet, mis on Su vööümbermõõt, suurusel pole tselluliidiga mingit pistmist. See esineb kõhnadel supermodellidel, üliheas vormis atleetidel ja isegi noortel 20-aastastel. Samas on ka naisi, kes on üsna tüsedad, kuid neil ei esine ühtegi lohukest või venitusarmi. Tselluliit ei ole niivõrd rasvunute probleem kui nahaprobleem. Rasv, mis teeb meid paksuks, ei ole samasugune rasv, mis põhjustab tselluliiti. Jah, üleliigne kehakaal võib seda hullemaks teha, kuid see ei ole peamine põhjus.

Ja kui Sa veel ei teadnud, siis tselluliiti ei esine ainult reitel ja tuharatel, vaid ka põlvedel, kõhul ning isegi kätel. Mõnedel naistel võib tselluliiti kohe märgata mügarliku naha, sügavate lohkude ja voltide tõttu, samal ajal kui teistel on seda märgata vaid nahale survet avaldades.

Mis põhjustab tselluliiti?

Hoolimata faktist, et see viib enamik naisi ärevusse, on tselluliit kõigest nahaprobleem, tervist see ei mõjuta. Kui rääkida sellest, mis täpselt tselluliiti põhjustab, siis teadusel sellele veel selget vastust pole. Kõige tõenäolisemalt on põhjuseks mitmete tegurite kooslus, mitte üks kindel tegur. Geneetika, hormoonid (peamiselt östrogeen), üleliigne kehakaal, suitsetamine, stress, halb dieet, suur alkoholi tarbimine ja vähene treenimine võivad arvatavasti põhjustada või süvendada tselluliidi teket. Siiski on tselluliit ravitav, isegi kui sellesse on segatud geneetika. See, et Sul on geneetiline soodumus tselluliidi tekkeks, ei tähenda, et Sul see tekkima peaks. On palju asju, millega tselluliiti ravida, vähendada või ennetada. Ja kui Sul hetkel tselluliiti ei esine, on see sellepärast, et Sul ei olegi tselluliiti – veel. Tasub meeles pidada, et tselluliit mõjutab kuni 90% naisi, mis tähendab, et kuigi Sul praegu tselluliiti pole, peaksid arvestama võimalusega, et ühel päeval võib see tekkida, ning astuma juba praegu samme selle ennetamiseks. Ennetamine on parem kui ravi!

Kuidas vabaneda tselluliidist

On olemas väga palju tselluliidivastaseid tooteid – kreemid, õlid, massaažid, laserid, saunabeltid, rasvaimu jne. Senimaani pole ükski neist avaldanud pikaaegset mõju, kui üldse on mingit tulemust näidanud. Ükski neist meetoditest ei ravi tselluliidi tekkimise algpõhjuseid, vähemalt mitte põhjendatud ja püsival viisil. Vabanemaks tselluliidist peab alustama põhjuste likvideerimisest. Teisiti öeldes – ära ravi sümptomeid, vaid vabane põhjustest! Naha ravimine sügavuti vähendab ja kaotab tselluliiti ning ennetab selle teket mitmel viisil. Järgnevalt on toodud 6 sammu tselluloidi vähendamiseks ja ennetamiseks.

 • Tugevda veresooni ja paranda verevarustust: See on oluline samm vähendamaks tselluliiti, sest veresoonte kaudu liiguvad toitained naharakkudesse, et kahjustatud nahka ravida (kahjustatud nahk põhjustab tselluliiti). Veresoonte tugevdamine ja verevoolu suurendamine aiab toita naharakke ning vabaneda toksiinidest.
 • Suurenda kollageeni ja elastiini tootmist: Kollageeni tootlikus on oluline, sest sellest sõltub nooruslik ja terve nahk. Kollageen on sidekoe peamine struktuurne valk ja kui see on kahjustatud, ei ole vaatepilt ilus. Kollageen muudab naha struktuuri tugevaks ja terveks. See takistab rasvarakkude jõudmist naha välimisele pinnale, mis muudabki naha tükiliseks ja ebaühtlaseks. Soovitatav oleks tarbida lisaks C-vitamiini. C-vitamiin on vajalik kapillaaride, sidekoe, igemete, haavade paranemise normaalseks talitluseks ning elastiini ja kollageeni sünteesiks.
 • Joo palju vett: Juues vett hoiad Sa naharakud kenasti vett täis ja tänu sellele on nahk ühtlane ja terve.
 • Paranda rakumembraane: Tugevamad rakud aitavad hoida paremini toitained ja vett rakkudes.
 • Tee lihastreeningut: Lihastreeninguga parandad Sa lihastoonust, tugevdad veresooni, parandad verevarustust ja pinguldad nahka! Lisaks suureneb kapillaaride võrgustik, tänu millele on toitainete varustatus naharakkudes veel parem.
 • Söö õigesti: Kõlab leierdatult, aga nii on! Kui Sa sööd valesti, suureneb rasvaprotsent, nahk ei saa piisavalt toitaineid ega seo piisavalt vett. Kokkuvõttes nahk vananeb ja väsib kiiresti. Väheneb kollageeni ja elastiini tootmine.

 

Pakume omalt poolt programme, et toitumine korda saada: Programm toitumiskavad
Õige toitumine koos koduste treeningutega: Kodune rasvapõletuse programm

2 Responses to "Kuidas vabaneda tselluliidist?"
 1. murka ütleb:

  Vabandage, te toote kenasti välja 6 sammu mida peaks tegema tselluliidi ennetamiseks v vähendamiseks, aga te ei p6hjenda kuidas seda v6imalik teha oleks. Punktid 1, 2 ja 4 räägivad tugevndada veresooni, suurendada kollageeni tootmist ning parandada rakumembraani,aga meeldiv oleks teada, kuidas seda k6ike teostada?

  • admin ütleb:

   Tere

   Tegelikult on kõik välja toodud kuidas neid teha. On kaks lihtsat asja, millele peaks lihtsalt tähelepanu pöörama: mõõdukas treening ja õige toitumine.

   Sellist ühest vastust ei ole olemas, et sööge nüüd näiteks arbuusi ja tselluliit on kadunud. Kõik peab olema õigesti komplekteeritud. Selleks, et tselluliiti ennetada ja parandada, oleme välja töötanud programmid, mis on meie kodulehel saadaval. :)

leave a comment