Hommikusöök teeb saledamaks, energilisemaks ja vähendab depressiooni

0 Submitted by on E, 27 jaanuar 2014, 16:23

Rasvumine on sama tähtis teema kui haridus, füüsiline aktiivsus ja raha. BMC Public Health uuemad uuringud ütlevad, et 30% tõenäosusega algab rasvumine lapsepõlves ja 50-80% lastest saavad rasvunud täiskasvanud. Lapsed, kes jätsid söömata hommikusöögi, oli suurem tõenäosus rasvumisele!

Ühes suures uurimustöös kasutati üle 1800 õpilase vanuses 14-17 aastat. Uuriti seost hommikusöögi ärajätmise ja ülekaalulisuse vahel. Need, kes kunagi ei jätnud hommikusööki ära, ei olnud väga suure tõenäosusega ülekaalulised. Need, kes vahel hommikust ei söönud, nende seas olid mõned ülekaalulised. Aga need, kes kunagi hommikusööki ei söönud, olid enamasti ülekaalulised.

Lapsed, kes sõid hommikul, olid üldiselt tervislike eluviisidega. Nad sõid palju piimatooteid, marju, puuvilju ja juurvilju. Hommikused sööjad olid füüsiliselt aktiivsemad, näitasid tervislikku suhtumist oma kehasse ja omavaheline suhtlus eakaaslastega oli sõbralikum.

Selle uuringu ja ka teiste samalaadsete uuringute mõte oli näidata, et hommikusöök kuulub tervislike eluviiside hulka ja tänu millele on lihtsam ka hoiduda rasvumisest. See muidugi ei tähenda, et kui hommikust ei söö, siis ei suuda elada tervislikult – muidugi suudetakse, aga uuringud ütlevad, et tõenäosus on väiksem. Mõned arvavad, et kui hommikul kõht täis süüa, siis ei teki päeva peale mõttetuid isusid, kus võid ennast lihtsalt korralikult üle süüa.

Alusta oma hommikuid tasakaalustatult. Näiteks sega kokku maitsestamata jogurt kohupiima ja marjadega ning lisa juurde sinna mõned pähklid!

Kui sa ise ei suuda oma toitumist 100% täpsusega paika saada, siis oleme selleks juba sinu eest töö ära teinud: Toitumiskava KAMPAANIAHIND!

No Comments Yet.

leave a comment