Kuna eelmine väljakutse sai tohutult populaarseks, tekitades huvi trenni vastu tuhandetel inimestel, otsustasime välja anda ka järgmise väljakutse.
See 30-päevane kõhulihaste väljakutse on suurepärane viis treenida ning saada kiirelt tugevad, toonuses ja trimmis kõhulihased.
Esimesel päeval alustad 20 istessetõusuga ning järgmistel päevadel teed tasapisi rohkem, et vältida ülekoormust ja enda vigastamist ning nii õpid istessetõuse õigesti tegema.
Seda treeningut on võimalik teha väga mugavalt kodus. Treeningule kulub kõigest kuni 5 minutit päevas ja lisaks annab suurepärased tulemused lühikese ajaga.
Oleme kokku pannud kava, kus harjutust tuleb teha ainult üks kord päevas. Esimesel päeval Sa teed 20 istessetõusu, teisel päeval 25, kolmandal 30 jne. Oleme välja toonud ka treeningplaani artikli lõpus. Kui sa arvad, et see on liiga lihtne, tee kaks korda rohkem või kasuta lisaraskusi. Pea meeles, et iga päevaga tuleb kordusi juurde ning harjutus muutub raskemaks. Soovitame siiski aeglast algust, et jõuaksid ilusasti lõpuni välja!
Istesse tõusude puhul jälgi, et Sa ei seoks käsi kukla taga ning ei tõmbaks kätega pead ette. Proovi teha kõverdatud seljaga, et ei tekitaks valusid ja vigastusi alaselga. Samuti püüa hoida alaselga ja puusasid pidevalt vastu põrandat.
Tutvu ka meie 30-päevase kükkimise väljkutsega.
Kui Sa ei ole veel kükkimisega alustanud, siis tee neid kahte kombineeritult või võta see enda järgmiseks eesmärgiks!
Väljakutse ei ole mõeldud eraldiseisvaks treeninguks, vaid treenima peab kogu keha!
Kuna treeningutest ainult ei piisa, et keha trimmi saada, siis soovitame kõigile toitumiskava, mis on hetkel väga soodsa hinnaga. Kes soovivad treeningutega aktiivsemalt tegelema hakata, soovitame kodust rasvapõletamise programmi.
Kuidas õigesti kõhulihaseid teha.
Olen kuulnud, et kõhulihastest ei pidanud kasu olema, kui ei tee sünkroonis ka seljalihased. Kas see on nii?
Väga keeruliselt sõnastatud küsimus. Kui mõtlesid seda, et rühti korras hoida, siis tõesti peab ka vastaslihaseid treenima.
Ühestki trennist ei ole suurt kasu, kui toitumist ei ole paigas.
Toitumisest ja trennist üksnes ei piisa! Terve keha peab olema tasakaalus kuni rakukesteni! Kas oskad organismi tasakaalu saavutamiseks ka nõu anda?
Olen sama kuulnud oma kunagise kehalise kasvatuse õpetaja käest. Admin, kuidas nii asjatundmatu vastus?
Ei saa aru, kus see asjatundmatu vastus oli.
Antagonistlihaste ja agonistide vahel peab olema tasakaal, et ei tekiks rühihäireid jms.
Lisaks, et tulemusi saada igal treeningul (vahet ei ole kas oled jooksja, rattur, suusataja, pallimängur jne), peab olema toitumine esimesena paika pandud. Toitumise osakaal tulemuste saavutamisel on umbes 70%.
70% küll aga me ei saa toidust juba ammu seda mis meie organism vajab! Toidurevulutsiooniga olete kursus?
Oled selles 100% kindel? Raamatusse võib iga autor mistahes kirjutada. Ei saa ammutada oma teadmisi ainult ühest kohast, vaid pidevalt pead infot filtreerima ja vale õigest eristama.
Mõned uued uuringud lugemiseks:
1) http://stm.sciencemag.org/content/6/221/221ra15.abstract
2) http://annals.org/article.aspx?articleid=1789247
3) http://annals.org/article.aspx?articleid=1789246
4) http://annals.org/article.aspx?articleid=1767855
Vitamiinide müük on üha tõusev rahasissevooluallikaks ja reklaamides nagu pannakse inimestele kohustuseks süüa lisaks vitamiine. Tegelikult me ei vaja neid nii palju! Põhjamaalased peaksid lisaks sööma ainult D-vitamiini, sest päikest on meil liiga vähe.
Kasu on ikka, aga kui treenid intensiivselt ainult kõhulihaseid, võivad tekkida seljavalud ja/või -vigastus. Seega peab kõike tasakaalus hoidma.
Ei saa seda nii üheselt võtta. Kui seljalihased on tugevamad kui kõhulihased, siis kõhulihaste treenimine just leevendab seljavalusid või vigastusi.
Enamasti soovitatakse kõhulihaseid neil treenida, kel on liiga nõgus selg.
Soovitan mummukestega hularõngast, see treenib kõhu-ja seljalihaseid üheaegselt. Alguses on valus seda kasutada, aga ajapikku harjud ära ja neid sinikaid ei tule ka enam. Sellist pean silmas: http://healthhoop.in/en/wp-content/uploads/2010/10/Magnetic-Health-Hoop-1.2kg.jpg
Miks peaks mummudega hularõngaga treening olema efektiivsem kui tavalise hularõngaga?
sest sellist tüüpi hularõngas on kaalult raskem kui tavaline hularõngas ning seda on, kui nii võib öelda, ebamugavam keerutada. niisiis pead kõhulihased rohkem pingesse ajama, et sellega trenni teha. kuid otse loomulikult kes varem kõhu- ja seljalihastele üldse trenni pole teinud võib ka alustada tavalise hularõngaga.
Olgu, aitäh vastuse eest! Endal kokkupuuteid ei ole olnud
aga kuidas saaks nii, et kaalu langetamata vaid vöökohalt rasva vähemaks, (et rinnasuurus ei väheneks) ja puusajoon veidi rohkem trimmi? selliseid lihaseid kui pildil, küll ei tahaks, see nagu mehe kõht juba, üsna jube. Olen kuulnud, et kõhulihaste tegemine eriti üldse kõhult rasva ei kaota, kui toitumisega kaasa ei aita. Kas ka see hularõngas ehk?
Lokaalset rasvapõletust ei ole olemas! Kui põletad rasva, siis kaob see ikka kogu kehalt.
Võin tuua ühe kliendi näited, kes on 3 nädalat meie toitumiskava jälginud:
Rinnaümbermõõt -2cm
Kõht -6,5cm
Puus -3cm
Reis -3cm
Kaal -3kg
Kas teie käest on võimalik saada toitumis kava?
Soovin ka edaspidi sellist infot.
Nt.9 päev,kas need kõhulihased tuleb korraga teha?
Ikka korraga, selle pärast ongi see väljakutse, et ennast ületada!
Kas mingit videolinki pole, kus oleks näha kuidas neid õigesti teha? Kas peab täiesti istesse tõusma? Jalad sirged, põlvest kõverdatud??
Teeme homme video ka ja anname mõned variandid, kuidas teha.
Video on kohe-kohe üleval!
No 250 kükki korraga teha on päris lõbus. Aga mina olen jaganud selle 5 korra peale. 50 kükki 5 min pausi, 50 kükki ja 5 min pausi jne. see on tunduvalt normaalsem.
Kükid ammu tehtud, 250 kükki pole mingi raskus.
Kas nõgusat alaselga aitab kõhulihaste treenimine (mul ongi nõgus teine)? Esimest korda kuulen. Kahjuks osasid kõhulihaste harjutusi ei saa teha, sest alaselga ei jõua sirgena vastu maapinda hoida.. Kas kõhulihased on liiga nõrgad?
Jah, aitab. Seljalihased on ületoonuses ehk siis tugevamad kui kõhulihased. Kõhulihaste harjutusi maas tehes tee kumera seljaga.
Tere. olen juba kuu aega oma nägemise järgi kõhulihaseid teinud. 50 korda paus ja siis jälle 50 korda. Ja nii igapäev. Ja muidugi nädalavahetus on vaba. Aga kõhul on raseduse volt mis ei taha kuidagi ära kaduda. Kas teen kõhulihaseid tehes midagi valesti? Tänud vastuse eest.
Ainult treeninguga voltidest lahti ei saa. Selleks on vaja paika panna ka toitumine, millele tuleks rohkem tähelepanu pöörata kui treeningule. Kõige tähtsam on toitumine, puhkus ja alles siis tuleb treening.
Lisaks rasvapõletus ei toimu nii, et treenin jalgu, siis rasv põleb jalgadelt. Või, et kui treenin kõhtu, siis rasv kaob kõhult. Ei ole nii! Rasv põleb üle kogu keha, mitte lokaalselt.
Millal on kõige mõistlikum seda teha,hommikul või õhtul?
Ei oma tähtsust.
Tean, et paljud teevad kohe pärast ärkamist. Tõmbab ilusti käima päevaks ja kaob ka unisus.
Tänx
Tere! Teil seal 1 pisiviga tabelis
2 päeva 11.kuupäeva all
Ma otsisin 12.päeva ja jäigi silma kohe.
Kuidas treenida ka selga?
Mul on ajapikku läinud selg päris küüru. Mis harjutused aitaksid selja tagasi õigesse rühti saada ?
Ma ei tahaks uskuda, et ainult ühe harjutusega saab nüüd ideaalsed kõhulihased. See harjutus treenib ainult ülakõhu lihaseid. Arvan siiski, et kui kõhulihaseid treenida siis peaks kombineerima erinevate kõhulihaste harjutustega. Näiteks:
* istesse tõus käed sirgelt üle pea sirutatud (tugevamatele hantel või kangiraskus käte vahele)
*plank kõverdatud kätega
* plangu kombinatsioon külje plank/tava plank/teise külje plank (ilma puhkepausideta) treenib kogukeha mitte ainult kõhulihaseid*
*selili olles jalgade tõstmine 90 kraadi alla – aeglaselt(alakõhulihased)
* selili olles jalad 90 kaari all ja puusa tõsted (kõik kõhulihased)
Siiani on need minu lemmik harjutused ja hea on kui iga päev on vaheldus varnast võtta. Liiga ei ole ma endale kordagi teinud.
Aga see lihtsalt minu arvamus. Olge terved!
tere, olen kuulnud kuskilt sellist juttu, et kõhulihaseid pole mõtet külmalt teha (ehk enne joosta vms), kas on selles mingit tarkuseiva?
Telefon jäi enne välja: 56285173