30-päevane kükkimise väljakutse

88 Submitted by on P, 29 detsember 2013, 12:46

See 30-päevane kükkimise väljakutse on suurepärane viis lisada toonust jalgadele, tuharatele ja korsetilihastele. See on parim harjutus, mis annab sulle kena pepu, mida oled alati soovinud, ning seda ainult 30 päevaga! Samuti aitab see väga hästi kaalust alla saada, sest kükk on palju energiat nõudev harjutus.

Esimesel päeval alustad 50 kükiga ning järgmistel päevadel teed tasapisi rohkem, et vältida ülekoormust ja enda vigastamist ning nii õpid kükke õigesti tegema.

Seda 30-päevast kükitreeningut on võimalik teha ka kodus. Sellele treeningule kulub kõigest kuni 5 minutit päevas ja lisaks annab suurepärased tulemused.

Oleme koostanud kava, kus esimesel päeval teed 50 kükki, teisel päeval 55 jne (oleme välja toonud ka treeningplaani artikli lõpus). Kui sa arvad, et see on liiga lihtne, tee kaks korda rohkem või kasuta lisaraskusi. Kui liiga raske, jaga kordused pooleks. Aga pea meeles, et üle pingutamisel läheb treening hoopis raskemaks. Pigem alustagi esimesi trenne natukene kergemalt.

Kükkimisel soovitame minna nii sügavale kui võimalik, sest poolkükkides läheb liiga suur koormus põlvedele ning lisaks ei saa koormust puusad ja tuhar!

Väljakutse ei ole mõeldud eraldiseisvaks treeninguks, vaid treenima peab kogu keha! Parima tulemuse saavutamiseks vaata ka toitumiskava ja kodust rasvapõletamise programmi.

Kuidas õigesti kükke teha:

30 päevane kükitrenn

88 Responses to "30-päevane kükkimise väljakutse"
 1. Mann ütleb:

  Super, ma juba alustasin. Annan kindlasti teada, kuidas läks :)

 2. Neeme ütleb:

  BodyPump 88 – 106 kükki raskusega. Ehk siis kohe 9. päev. +GRIT Strength: ainuüksi 2. loos vähemalt 100 kükki kangiga. +3 lugu: +120 kükki. Kokku >300 kükki. Tehtud! Iga nädal.

 3. Mamm ütleb:

  Kindlasti hakkan ka tegema ! :)

 4. ANX ütleb:

  See on üks mõnus väljakutse küll, kuid kui see on läbi, siis millise kavaga jätkata? Midagi ju peab tegema, muidu polnud nendel päevadel mõtet.

 5. Maila ütleb:

  Olen kusagilt kuulnud, et liiga palju kükke ei tee (jalgadele) head! Kas sellel jutul on mingi tõepõhi all, oskab keegi öelda?
  Olen muidu ikka teinud, pea iga päev, aga mitte nii palju korraga nagu siin kavas! Aga kindlasti proovin, olen kindel, et tulemus on üllatavalt hea! :)

  • admin ütleb:

   Siin kavas ei kasutata lisaraskust ehk siis ei ole hullu midagi. :)

   Lisaks mainiksin veel, et kükkidega ravitakse põlvetraumasid.

   • Anastasija ütleb:

    Tegin ka algust, aga mu põlvedele mõjus see küll päris valusalt :S

    • Tiina ütleb:

     :) ei tea kas katkse meniskiga võib teha !?!

     • admin ütleb:

      Muidu igasuguseid põlvevigastusi (ka. meniski vigastused) ravitakse ka kükkidega. Kuna me ei ole sulle diagnoosi määranud, siis ei tea me ka haiguse raskusastet ja parem oleks konsulteerida arstiga. Kui kükkimine valu ei tee, siis võid teha, sest valu ongi märguandeks, et midagi on valesti. Aga kõike mõistuse piires ja omal vastutusel :) .

  • Tanel ütleb:

   Lisaraskusteta pole üldse midagi hullu! ;)

 6. ANX ütleb:

  Uus treeningkava ja väljakutse oleks vahva. Või soovitusi kuidas seda kava jätkata, et igapäevane trenn ei muutuks üksluiseks :)
  Jagasin seda FB’s ja vahva on see,et leidus sõbrannasid, kes kampa lõid. Samuti nägin veel FB, et seda kava jagas ka konto Wardrobe Naistele ning oli sealgi mitmeid kaasalööjaid.

 7. Üks ütleb:

  Kaalun 87kg ja olen kaks päeva teinud, jalad on valusad (reied) ja põlved raksuvad/prõksuvad kükke tehes. Kas see on okei? Kardan väga, et teen pigem kahju, kui kasu.

  • admin ütleb:

   Raksumine ja prõksumine tekib, kui põlvedes CO2 mullikesed “pauku teevad” :) . Ehk siis see ei tähenda midagi halba.

  • Martin ütleb:

   Olen jõusaalis päris pikalt juba käinud ning kükke tehes alati põlved raskuvad nii, et teistel lausa halb kuulata. Hakkab juba vaikselt vähemaks jääma seda raksumist, aga midagi hullu pole küll teinud. :P

 8. Annu ütleb:

  Hakkan kindlasti tegema. mida siis edasi peaks tegema??

 9. Keits ütleb:

  Jube raske….

 10. Tinks ütleb:

  Super. olen juba 7.päeva teinud ja kindlasti teen võidukalt lõpuni, kuna kükke olen ka elevalt teinud palju ja teen ka edaspidi. Mida peale seda teha, kui see väljakutse läbi saab?

 11. silts ütleb:

  Polndki raske, teen täistallaga, mõnus täitsa, rüht on koheselt parem

 12. Iiv ütleb:

  Olen 3 päeva teinud ja tunne on juba hea.Peale teist päeva olid jalad valusad,aga soe saun parandas kõik ja 3nda päeva kükid samuti.

 13. Kaidi ütleb:

  Saan kükke teha ainult kikivarvukil, kas see on normaalne või on midagi valesti?

  • admin ütleb:

   Arvatavasti probleem on selles, et sa lähed alla põlvedest, mitte puusast.

  • bätmän ütleb:

   täistallaga on õiged ja veidi raskemad kükid.
   õiget asendit saab jälgida et põlved ei lähe varvastest ettepoole või siis sedasi et põlv ei liigu paigast.

   • admin ütleb:

    “Põlved ei tohi üle varvaste minna” soovitus on väga vale. Sest iga inimene on ikkagi nii palju erinev, et kõigile ei saagi sobida üks-ühele tehnika. Mõnel on reieluud pikemad kui teistel ja tänu sellele võivad ka põlved üle varvaste minna. ;)

 14. kadi ütleb:

  esimesed 50 tehtud seega challenge accepted :)

 15. Lidia ütleb:

  Kunagi karate-do trennis räägiti, et kükke tehes tuleb kätega põlvi toetada. Kas see on õige jutt?

  • admin ütleb:

   Milleks? Kükkide eesmärk on jalgadega enamus tööd ära teha, mitte aidata kätega kaasa, et sooritus lihtsam oleks. :)

 16. K ütleb:

  Mul on juba 7. päev, kuid valusad on ainult kintsud ning tagumikul pole üldse midagi viga (valu osas). :)
  Kas ma teen valesti kükke äkki? Kardan, et kükkidega kasvatan kõigest kintsu lihaseid… mida eriti ei tahaks…

  • admin ütleb:

   Naistel ei saa kunagi liiga suured reied olla. ^^ Ning selline väljakutse parandab toonust pigem ning muidugi ka mõnus eneseületamine ehk treenib ka vaimu! Lihaskasvu pärast naised ei peaks üldse põdema, vaid pigem karta seda, et kas üldse lihas kasvab.

 17. KL ütleb:

  Olen ka juba 9 päeva teinud. Mõnus!
  Kui bodypumpis tehakse kükke nii, et põlvekõverus ehk reie-sääre suhe omavahel jääb 90 kraadi (madalamale ei kükitata), siis siin soovitatakse just võimalikult sügavale minna. Kuidas kommenteerite?

  • admin ütleb:

   Õige kükk ei ole veel kõikide bodypumpi treeneriteni jõudnud, kuid see juba vaikselt levib. Üks treener (kes koolitust läbi viis) joonistas isegi markeriga reite peale, et märgistada luusid ja näitas, kuidas kükk peaks välja nägema. Enamasti tehakse BP trennides isegi veerandkükke. Poolkükkide puhul on see jama, et pidev koormus on just põlvedes ja tänu sellele võivad tekkida põlvede probleemid. Sügavamale kükkides saab alumises faasis suurema koormuse osaliseks just tuhar ja puusad.

 18. Rel ütleb:

  Kas kükke tuleb teha järjest? või koos pausidega? Tänased 70 kükki järjest oli päris kole, mõtlen juba hirmuga 250 kükile kui neid järjest teha…

  • admin ütleb:

   Kükke tuleb teha ikka järjest. See ongi väljakutse mõte, et ennast ületada, kuid mida rohkem teed, seda rohkem ka arened ning lõpus mõtled, et see 250 kükki on väga kerge! :)

 19. Anneli ütleb:

  Alustasin just nüüdsama :)

 20. M ütleb:

  Ma olen 2 nädalat teinud ja juba on ikka jalalihast näha kui pinges hoian jalga, pole küll kohutavalt suur lihas, aga ikkagi ja tunda on ka, et ei reied enam nii ei võdise kui enne. :)

 21. e ütleb:

  aina lükkan edasi “HOMSEKS”

 22. Ivi ütleb:

  mina hakkasin ka tegema, võhma on ikka kõvasti juurde tulnud, kilosid pole maha läinud, aga ensetunne on parem. hetkel 16 päev, vaba päev :D

 23. Ivi ütleb:

  1 küsimjus tekkis kas 17. päeval peaks olema kirjas 150 või on 155 õige???

 24. marge ütleb:

  no hetkel olen 80 juures ja mõjub juba hästi .mõni päev ei taha jalad voodist välja tulla :D

 25. Gerli ütleb:

  Kas sellega saab jalad peenemaks?

 26. Lis. ütleb:

  Kas kõhu ja puusade trimmi saamiseks ei ole midagi nii lihtsat välja mõeldud, nagu iga päev natuke midagi juurde vms.. :) Tundub huvitav !

 27. Yup ütleb:

  Mul täna kolmas päev, varsti hakkangi tänaseid kykke tegema, Jõudu kõigile, kes ka täna alustavad :) Ja teistele ka muidugi.

 28. S. ütleb:

  Ma pole väga ammu trenni teinud. Iseenesest olen peenike tüdruk…ja ei jõudnud järjest neid 50 kükki ära teha. Tegin kahe seeriana ja pingutan järgmistel päevadel edasi. Aitäh :)

 29. Merks. ütleb:

  Mina olen 21. päeva juures, tänased 180 kükki ka tehtud. Muidu on tore, kintsud pole enam võdisevad. Lisaks teen 50 kõhulihast peale. Aga kaalust pole ma grammi ka alla võtnud :D

  • admin ütleb:

   Kui kintsud enam ei võdise, siis ikkagi on ju midagi maha läinud või, mis? :)

   Eks see kaal on püsinud selle arvelt, et lihaste glükogeeni varud on suurenenud tänu millele on lihastes rohkem süsivesikuid ning 1g süsivesikuid seob endasse juba 2,7g vett. :)

 30. [...] ka meie 30-päevase kükkimise väljkutsega. Kui Sa ei ole veel kükkimisega alustanud, siis tee neid kahte kombineeritult või võta see enda [...]

 31. Iiv ütleb:

  Eile 225 kükki järjest teha on ikka julm.Ma ei suutnud.Väikeste pausidega sai kõik tehtud.

 32. KL ütleb:

  Uhh, mul on täna 30-nes päev ja 250 kükki ootavad õhtul tegemist.
  Minu jaoks olid 25-27 päeva kükid kõige raskemad. Tegin ikka hambad ristis. Aga eilsed 240 kükki olid käkitegu. Tegin naksti järjest ära ja tundsin, et oleks jaksanud veel. Ise ka ei usu! I´m a superwoman! :D

 33. Piret K ütleb:

  Täna siis 30päev ja tegin 301 kükki. Esmaspäevast alustan kõhulihastega. Tänud nende väljakutsete eest. Mis järgmiseks kätekõverdused – see mul väga väga nõrk koht.

 34. Ave ütleb:

  Ei oleks uskunud aga kätte on jõudnud 12.päev. Esimesed 50 kükki olid väga rasked, mitu kord olin loobumas aga siiski püüan edasi! Peale kükke teen natuke venitusi ja järgmine päev ei ole hullu midagi.

 35. Iiv ütleb:

  mul kõik tehtud,mis edasi.Tahaks jätkata kükkidega,aga mis graafiku järgi

  • admin ütleb:

   Tubli!
   Pakun mõned variandid:
   1) Käärkükid või väljaasted
   2) Samad kükid lisaraskusega
   3) Kükist üleshüpped

 36. Kirss ütleb:

  Võtsin samuti väljakutse vastu ja innustan meeledi kõiki teisi sama tegema. Minu jaoks kõige raskem on jõuda kükkide tegemiseni, aga tegemine ise on juba lihtne. Veel vähemasti, hetkel juba 5. päev ja 70 kükki tehtud. Edu kõigile!

 37. Merks. ütleb:

  Minul said ka kõik tehtud. Nüüd võtan selle kõhulihaste programmi ette ja teen kõrvale kükke edasi, aga siis vähem siiski :D

  • Tublilaps ütleb:

   Kas kükkimine aitab ainult lihast tekitada, või aitab ka tuharatelt / säärtelt rasva eemaldada?

 38. LK ütleb:

  Täna juba 11. päev :)
  Eilsed 105 kükki tegin järjest (Y) Uskumatu!
  Aga tänased 110 jagasin pooleks ja vahepeale tegin 60 kõhulihast nagu kõhulihaste väljakutse kava ette näeb.

  Hetkel on küll selline tunne, et 110 on minu lagi :/ Homme õnneks puhkepäev – vaatame siis seda 13. päeva :D

 39. LK ütleb:

  http://elu24.postimees.ee/2700008/ole-terve-30-paevane-kukkimise-valjakutse

  Seal on kommenteeritud nii:
  “Artikli autor oleks võinud juurde lisada, et siinkohal ei mõelda täiskükke kui selliseid, et tagumik puudutab peaaegu maapinda, vaid et põlve juures tekib 90° nurk. Samuti peab täielikult alla laskudes olema näha varbad. Kui tehnika on vale, siis on loomulikult väga raske. Ma olen seda teinud varem ise. Kuna minu jaoks oli liiga lihtne teha isegi 250-t kükki, siis mõtlesin, et teen harjutuse raskemaks ja lõpus tegin 20-50 poolkükki ka lisaks. Poolkükk on siis selline, et laskud alla kuni 90° ja siis tagasi üles poolele maale (135° nurk põlvede juures) ja jälle alla ja nii kuniks siis soovitud arv kükke on täis saanud.

  Edu kõigile, kes väljakutse vastu võtavad!”

  Ma ei saa nüüd enam aru, milliseid kükke tegema pean :/
  Siiani olen ikka teinud selliseid, et tagumik puudutab peaaegu maapinda.

  Oleks tore kui lisaksite siia ka õpetusvideo nagu kõhulihaste juures on :)

 40. GS ütleb:

  Ma ka juba 140 küki juures :) väga meeldib.Loodan võiduka lõpuni jõuda.

 41. Viky ütleb:

  Tere!
  Selline küsimus, et kas on õige püsti tõustes põlved täitsa sirgeks ajada, bodypumbis jällegi ütleb treener alati et ei tohiks põlvi “lukustada”

 42. Marju ütleb:

  küsimus selluine, kui põlveliigese kulumine siis kui aktiivselt ma teha tohiks ja kas arvestama peaks ka sellega,et kehakaal suurem kui tohiks…

  • admin ütleb:

   Kui on põlvega probleeme, siis soovitame pöörduda füsioterapeudi poole, et määrata korralik ravi sinu põlvele. :)

 43. Meelike ütleb:

  Minul hakkas vasak põlv valu tegema nii 16-17ndal päeval, 22 päeval jätsin paraku väljakutse pooleli. Sõbrannal sama mure- põlve ümbert on valus, selline tunne nagu oleks sinikas, st pole terav valu. Aga põlv annab vaikselt tunda, õhtul kipub valutama. Kas olen üle pingutanud? Muidu on näha ja tunda küll, et jalad ja tagumik on paremas toonuses, kuigi kaalu pole kaotand ja mõõdud on samad

  • admin ütleb:

   Tehke nädalane puhkus ja vaadake, kuidas siis kükkimine on ja soovitatavalt alustada madalama koormusega, mitte sealt, kus pooleni jäi. :)

 44. Lyana ütleb:

  esimesed 50 tehtud :D

 45. merlin ütleb:

  Uhh tegin ka esimesed 50 kükki. jalad kohe valusad :D tegin veel kõhulihaseid ka :D loodan, et saan 30 päevaga hakkama ja vahepeal alla ei anna.

 46. okaru ütleb:

  alustasin 50 kükiga ja korraga. teisel päeval tegin 30+30 erinevatel aegadel. seejärel olen üritanud teha igal töisel täistunnil 20, ehk siis 8×20=160. puhkan nädalavahetustel. enesetunne on väga hea. mõnel päeval teen kodustel täistundidel ka sutsakaid.

 47. Stina ütleb:

  Kas keegi räägiks ka oma tulemustest, et kuidas on ja näeb välja see kõik arvestades 1. päeva ja seda kus te praegu olete? :)

 48. Meelis ütleb:

  Täna 8 päev ja puhkus.Tunne hea ja teen topelt ehk siis hommikul ja õhtul,näis kaua vastu peab, aga trenni teen niigi 4-5 korda nädalas seega ei näe probleemi lõpuni minna.

 49. OT ütleb:

  Homme 220. Alustajatel soovitan mitte kiirustada, leida ühtlane rütm ja jälgida korralikult hingamist.

 50. OT ütleb:

  31 päev ja 300 tehtud. Võiks teha ja teha, kui nii igav poleks:)

leave a comment