Miks aitab kõrge intensiivsusega intervalltreening kõige paremini kaalu alandada?

2 Submitted by on T, 05 november 2013, 12:34

Mitmed uuringud on näidanud, et kõrge intensiivsusega intervalltreening on parim viis kaalu langetada. Vaatame miks…

Kui teile just ei meeldi pikad sörkjooksud, ei ole mingit põhjust, miks te peaksite ühtlase tempoga aeroobset trenni tegema.

Arvan, et artikli lõppu jõudes olete minuga nõus.

Kõrge intensiivsusega intervalltreening ja rasvade põletamine.

Kardiogramm näitab meile tihti põnevaid graafikuid, kus peaks olema meie südame löögisagedus rasvade põletamiseks või kardiovaskulaarseks treeninguks.

Kui lahutad 200-st oma vanuse ja korrutad selle 0.6-ga, siis selline peaks olema löögisagedus, et mahtuda rasvade põletamise tsooni.

Siin on ka tõetera.

Sa kasutad nii rasvu, kui süsivesikuid trenni tehes ning nende vahekord varieerub sõltuvalt harjutuse intensiivsusest.
Väga väikese intensiivsusega tegevused nagu kõndimine vähendab peamiselt ainult rasvavarusid, seevastu kõrge intensiivsusega sprintjooks mõjub palju efektiivsemalt süsivesikute varudele. Pingutades umbes 60% maksimumist, saab su keha pool energiast süsivesikute varudest ja pool rasvavarudest. Mistõttu paljud eksperdid arvavad, et treeningu intensiivsus peaks olema 60-70% maksimumpingutusest.

Selle põhjal võiks öelda, et räägin kõrge intensiivsusega intervalltreeningu vastu, aga on veel, millele mõelda.

Esimene probleem on treeningu ajal põletatud kalorite koguarv. Kui sa kaotad kõndides 100 kcal, 85 sellest tuleb rasvavarudest ja 15 süsivesikute varudest. See pole üldse nii tõhus kui asendada see aeg mõõduka jooksuga, millega kaotad 200kcal ning millest 100 on rasvad. Ja see omakorda pole nii tõhus, kui teha intervallidega sprintjookse, millega kaotad 500 kcal, millest 150 tuleneb rasvadest.

Ja harjutuse ajal põletatud kalorid polegi veel kõik…

Mitmete ülikoolide poolt teostatud uuringud näitavad, et kõrge intensiivsusega harjutustele järgneb aja jooksul suurem kaalulangus, kui madala intensiivsusega harjutustele.

Western Ontario ülikooli koostatud uuring näitab meile, kui palju efektiivsem see tegelikult on.
Uuringus osales 10 meest ja 10 naist, kes treenisid kolm korda nädalas. Üks grupp tegi 4-6 30-sekundilist sprinti jooksulindil (4-6 minutit puhkepausidega) ning teine grupp 30-60 minutilisi ühtlase tempoga aeroobset kõndi.

Tulemus: Pärast kuute nädalat olid intervalltrenni teinud grupp kaotanud rohkem rasva. Jah, 4-6 30-sekundilist sprinti põletab rohkem rasva, kui 60-minutiline kõnd jooksulindil.

Et aidata paremini aru saada ja teostust lihtsustada, oleme teinud teie jaoks eraldi programmi, millega põletate rohkem rasva, kui pikkade jooksudega, jalgrattasõitudega jne. Kõige parem on see, et ei ole vaja osta spordiklubi pääset või vahendeid, et vormi saada!

Vaata meie kodust rasvapõletuse programmi siit:
http://www.kehatrimmi.ee/kodune-rasvapoletuse-programm/

2 Responses to "Miks aitab kõrge intensiivsusega intervalltreening kõige paremini kaalu alandada?"
  1. Miaagy ütleb:

    Tundub päris asjalik. Tahaks tulevikus näha rohkem erinevaid intervalltreeningute näiteid ja põnevaid harjutusi ehk, mis on loomingulised.

  2. Marta ütleb:

    No mina kasutan tihti hüppenööri minut täiel kiirusel kargad pool minutit puhkad ja nii 10x…awesome

leave a comment